استاندارد و مشخصات فنی

مشخصات فنی درب آسان بازشو(ایزی اپن Easy Open)

 

این بازرگانی جهت شفاف سازی و حفظ رتبه خود در عرصه رقابت و ارائه بهترین قیمت و کیفیت محصول درب آسان بازشو مشخصات فنی و استاندارهای مورد نیاز آن را برای شما مشتریان محترم توضیح میدهد.

 

درب آسان بازشو یا همان ایزی اوپن دارای مدل و کیفیت های مختلفی از لحاظ تولید میباشد البته با توجه به عمومی بودن مصرف آنها در کل دنیا دارای یک استاندارد واحد میباشد. این استاندارد ها جهت رعایت مسائل بهداشتی و سالم ماندن محتوی مواد غذایی داخل قوطی است.

در حالت کلی تمام این درب ها دارای یک کلید یا حلقه برای راحت باز شدن و عدم نیاز به بازشدن کامل روی آن تعبیه شده است. جنس ورق های مورد مصرف برای درهای آسان باز شو که برای مواد غذایی شامل رب گوجه فرنگی ، کنسرو تن ماهی و… به جز نوشیدنی ها استفاده میشود از تین پلیت tin plate میباشد.

لازم به ذکر است در مورد درب های آلومینیوم آسان بازشو(ایزی اپن) که برای نوشیدنی استفاده میشود در بخش مربوطه به تفصیل توضیح داده شده است.

از لحاظ فنی این درب ها به دو گروه کلی تقسیم میشود:

درب قوطی ایزی اپن

 

۱-درهای کامل بازشو یا fullopening

 

درهای کامل باز شو ، طیف وبسیار وسیعی از درهای آسان بازشوی مختلف ( و در اشکال متعدد ) را در بر می گیرد . بدنه آن دارای قطرهای متفاوت می باشند و یا اشکال چهار گوش و بیضی را شامل می شوند . ویژگی این درها در این است که قسمت عمده ی سطح در قوطی همراه با کلید نصب شده بر روی آن از در جدا می شود و خروج محتوای قوطی را که معمولاً جامد و یا نیمه جامد می باشند ، باعث می شود . ( به درهای توضیح داده شده اصطلاحاً detachable یا جدا می گویند) ، مورد های استفاده آن : ۱-شیرخشک  2-بسته بندی چای ۳-بسته بندی خشکبار ۴-بسته بندی کنسروجات

 

۲-درهای نیمه بازشو یا partialopening

 

در درهای دسته ی دوم یعنی درهای نیمه باز شو ، قسمت نسبتاً کوچکی از سطح در قوطی جهت خروج محتویات آن باز می شود .کلید نصب شده روی این قسمت همراه با سطح نسبتاً کوچک یاد شده یا از روی در کاملاً جدا می شود و یا آن که کلید و سطح یاد شده به داخل قوطی خم شده و بدون جدا شدن از سطح در ، کنار رفته و امکان خروج محتویات قوطی را فراهم می سازد . ( به نوع دوم stay-on tab یا جدا نشدنی اطلاق می گردد .)

 

 

 

استانداردهای قوطی های آسان بازشو

 

استاندارد قوطی های آسان بازشو برای واردات به شرح زیر است:

 

ردیف

شماره استاندارد

شرح استاندارد

سال آخرین تدوین

۱

۱۸۸۱

ظروف فلزی غیر قابل نفوذ جهت نگهداری مواد غذایی -ویژگیها

۱۳۸۰

۲

۲۲۳۴

ويژگيهاي قوطي‌هاي فلزي غيرقابل نفوذ براي مواد غذايي و نوشابه‌ها

۱۳۷۲

۳

۲۳۲۷

قوطي فلزي ـ بسته بندي مواد غذايي و غير غذايي روش هاي آزمون

 

این بازرگانی با رعایت استاندارد های ذکر شده انجام به امر واردات این محصول میکند.

 

عوامل تعیین کننده قیمت :

 

-قیمت مواد اولیه مصرفی

 

-نوع تکنولوژی و ماشین آلات مورد استفاده این محصول

 

-هزینه تولید شامل دستمزد نیروکار ، برق ، مواد اولیه و …

 

-ظرفیت تولید واحد صنعتی

 

شرایط واردات

 

مطابق با سالنامه مقررات واردات و صادرات منتشره از سوي وزارت بازرگانی خارجی جمهوري اسلامی ایران در سال ۱۳۸۳ شر ایط واردات این محصولات ۱۲ بوده است. بدین معنا که واردات آن منوط به اخذ موافقت از وزارت بازرگانی و وزارت صنا یع می باشد، لیکن در سالنامه مقررات صا درات و واردات منتشره در سال ۱۳۸۵ ، هیچگونه شر ایطی جهت واردات ذکر نگردیده است. بدین معنا که واردات آن بلا مانع است.

جهت استعلام قیمت میتوانید با ارسال درخواست خرید خود به واحد فروش ضمن اطلاع از آن ، نسبت به ثبت سفارش و همچنین ارسال رایگان نمونه درب اقدام فرمایید.

 

 

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید