تجارت با چین

چین و اقتصاد آن:

کشور چین با نام رسمی جمهوری خلق چین در جنوب شرقی آسیا واقع شده است پایتخت آن شهر پکن است.رهبران این کشور  از حدود ده سال قبل(سال ۲۰۰۸ میلادی)  دست به اصلاحات اساسی اقتصادی گسترده ای زدند ، تا به امروز که یک چین مدرن را به دنیا معرفی کردند.

 

این کشور سریعترین رشد اقتصادی را داشته و پس از آمریکا و اتحادیه اروپا در مقام سوم قرار گرفته است .اگر این رشد اقتصادی با همین سرعت ادامه یابد شاید بتواند درکنار آمریکا یا بالاتر از آن عرضه اندام کند.

 

عوامل زیادی در این رشد اقتصادی دخیل هستند که در نهایت یکی از  اساسی ترین نتایج آن باعث رقم خوردن کمترین میزان دستمزد تولید کالا  میباشد و این موضوع باعث به وجود آمدن رونق تجارت خارجی و صادرات کالای ساخت چین به اقصی نقاط دنیا شده است.

 

طبقه بندی و گرید بندی کالای ساخت این کشور از بهترین شروع و به بدترین ختم میشود در اصطلاح بازرگانی گرید A  تا F که شامل بهترین تا بدترین است دسته بندی میشود.

باور عموم در طی سال های اخیر در کشور ما به این صورت نهادینه شده است که کالا یا جنس چینی بی کیفیت میباشد ولی اگر کمی به مسلئه دقت کنیم متوجه میشویم هیچ فروشنده ای دوست ندارد با دادن کالای بی کیفیت مشتری خود را از دست بدهد

 

در صورتی که بهترین کیفیت کالایی را تولید میکند ،  در نهایت باید به این موضوع معترف بود و نتیجه گیری کرد که تاجر ایرانی که از شرکت چینی کالا میخرد برای سود بیشتر جنس بی کیفیت وارد بازار ایران میکند .

 

این موضوع طی سالیان اخیر ادامه داشته و باعث نهادینه شدن این باور در عموم شده است حال میتوانیم با حمایت از تولید داخل و خرید جنس ایرانی با کیفیت و همچنین استفاده از مواد اولیه با کیفیت از کشور چین راه را برای عرضه اندام تولید ملی بگشاییم.

 

تجارت با چین:

این کشور به رغم گستردگی و پهناور بودن آن دارای شهرها و استان های مهم تجاری میباشد و میتوان آنها را به پایتخت غیر رسمی تجاری شناخت.

دو استان مهم این کشور که تمرکز بازار تجاری و واردات کالا از آنها صورت میگیرد و اغلب شرکت های تجاری و کارخانجات تولیدی در آنها واقع شده است ، به ترتیب استان های «شانگهای» و «گوانگدونگ» میباشد.

 

استان شانگهای با مرکزیت شهر شانگهای در شرق و استان گوانگدونگ با مرکزیت شهر گوانگجو در جنوب چین واقع شده اند ، بنادر مهمی که از آنجا صادارت کالا به اقصی نقاط دنیا صورت میگیرد بندر «نینگبو» و بندر «گوانگجو» میباشد.

 

تمرکز شرکت های تجاری با توجه به نوع فعالیت ها بیشتر در شهر شانگهای و تمرکز کارخانجات و واحدهای تولیدی در شهر گوانگجو میباشد از این رو این دو شهر بیشتر مرکز مبادلات صادارتی و تجارت خارجی میباشند.

 

فعالیت ما:

تیم بازرگانی غفاریان جم از سال ۱۳۹۴ با مرکزیت در شمال شرق کشور ، استان خراسان رضوی شهر مشهد با تمرکز بر روی بازار چین توانسته سابقه خوبی را برای خود رقم بزند.

 

خدمات ما با دامنه گسترده ای از مشتریان متعدد در سرتاسر ایران میباشد ، این خدمات در بخش های مختلف تجارت خارجی کشور اعم از بخش صنعت و بخش تولید برای خرید کالا یا مواد اولیه از چین و در ادامه برای گسترش و بالابردن سطح کیفی تجربه تجارتی خدماتی مانند مشاوره واردات و صادرات در حال همکاری هستند.

 

این گستردگی خدمات ابتدا امر در کشور چین با داشتن یک دفتر در استان شانگهای شهر ایوو با مدیریت مستقیم این بازرگانی آقای سجاد غفاریان جم در حال انجام امور تجاری میباشد که این امر باعث تسهیل تجارت با چین شده است.

 

در ادامه این بازرگانی با داشتن تیم های حق العمل و ترخیص کاری معتبر با تمرکز بر روی  بنادر و گمرکات اصلی و کلیدی جنوب کشور شامل بندر شهید رجایی خدماتی تخصصی ارائه میدهد تا در راستای اهداف تسهیل تجارت با چین قدم بردارد.

 

شما مشتریان محترم میتوانید از صفر تا صد تجارت با کشور چین از خدمات این بازرگانی بهره مند شوید. با ما در تماس باشید.

اخبار مرتبط

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسنه مطلب :   گالری
  •   تاریخ انتشار :  ۱۳۹۸/۰۴/۰۲

یک دیدگاه برای “تجارت با چین”

پاسخی بگذارید