اطلاعات کلی

چین و اقتصاد آن:

 

 

کشور چین با نام رسمی جمهوری خلق چین در جنوب شرقی آسیا واقع شده است پایتخت آن شهر پکن است.رهبران این کشور  از حدود ده سال قبل(سال ۲۰۰۸ میلادی)  دست به اصلاحات اساسی اقتصادی گسترده ای زدند ، تا به امروز که یک چین مدرن را به دنیا معرفی کردند.

 

این کشور سریعترین رشد اقتصادی را داشته و پس از آمریکا و اتحادیه اروپا در مقام سوم قرار گرفته است .اگر این رشد اقتصادی با همین سرعت ادامه یابد شاید بتواند درکنار آمریکا یا بالاتر از آن عرضه اندام کند.

 

عوامل زیادی در این رشد اقتصادی دخیل هستند که در نهایت یکی از  اساسی ترین نتایج آن باعث رقم خوردن کمترین میزان دستمزد تولید کالا  میباشد و این موضوع باعث به وجود آمدن رونق تجارت خارجی و صادرات کالای ساخت چین به اقصی نقاط دنیا شده است.

 

طبقه بندی و گرید بندی کالای ساخت این کشور از بهترین شروع و به بدترین ختم میشود در اصطلاح بازرگانی گرید A  تا F که شامل بهترین تا بدترین است دسته بندی میشود.

 

 

باور عموم در طی سال های اخیر در کشور ما به این صورت نهادینه شده است که کالا یا جنس چینی بی کیفیت میباشد ولی اگر کمی به مسلئه دقت کنیم متوجه میشویم هیچ فروشنده ای دوست ندارد با دادن کالای بی کیفیت مشتری خود را از دست بدهد.

 

در صورتی که این کشور بهترین کیفیت کالایی را تولید میکند و کالای این کشور در سرتاسر دنیا در حال  استفاده میباشد و هر کشور با توجه به سطح کیفیت استفاده از چین کالا وارد میکند.

در نهایت باید به این موضوع معترف بود و نتیجه گیری کرد که تاجرین ایرانی برای سود بیشتر جنس بی کیفیت وارد بازار ایران میکند ، این موضوع طی سالیان اخیر ادامه داشته و باعث نهادینه شدن این باور در عموم شده است

 

این بازرگانی در راستای ارائه خدمات واردات کالا از چین به این موضوع دقت تمام داشته و همیشه سعی دارد با کیفیت ترین کالای ممکنه را از کشور چین وارد نماید.

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید