مذاکره تلفنی

برای شروع یک تجارت موفق در اولین قدم آداب مذاکره کردن را به عنوان یک تاجر موفق بلد باشیم. مبنا در این مقاله به صورت عمومی میباشد.

مذاکره به سه قسمت تقسیم میشه که تو یک پروژه تا حد امکان باید این ترتیب رعایت کنیم تا یک پروژه موفق تجاری داشته باشیم : ۱- مذاکره تلفنی ۲- مذاکره نوشتاری یا مکاتبه ای ۳-مذاکره حضوری.

 

لازمه یک‌ نکته تو پرانتز اشاره کنم ؛ وقتی شما تو مرحله اول‌ و دوم مذاکره موفق عمل کنید میتونید امیدوار باشید برای مرحله سوم مذاکره حضوری و عقد قرارداد.

 

مذاکره تلفنی ؛ مهم ترین قدم و اولین آن در شروع تجارت مذاکره تلفنی است که شما برای اینکه نظر مشتری جلب کنید باید به بهترین شکل ممکن انجامش بدین ، دو اصل مذاکره تلفنی که باید و حتما رعایت و پیروی کنید ؛ ۱-اطلاع دقیق از موضوع پروژه ۲- مهارت در بیان موضوع ، به صورت عمومی تمام این موضوعات برای یک تجارت موفق یا کسب و کار موفق استفاده میشه :

 

۱-نوع کالا یا نوع محصول مورد نظر مشتری برای خرید یا فروش

۲-قیمت تمام شده و یا همون قیمت هدف target price

۳-نوع بسته بندی مورد نظر شما و مشتری(برای پروژه های صادرات و واردات)

۴-شرایط قرارداد، نحوه پرداخت پول و بارگیری ارسال کالا

 

برای شروع و ادامه یک مذاکره تلفنی عالی باید به تمام این موضوعاتی که اشاره کردم اشراف و تسلط کامل داشته باشید. در ادامه بعد از اینکه تمام این موضوعات انجام دادید باید و حتما؛ اول تمام توضیحات مختصر و مفید ارائه بشه در پشت تلفن، دوم طوری توضیحات داده بشه که مشتری راغب بشه برای ادامه همکاری با شرکت یا کسب و کار شما

 

مهم ترین قسمت اینه بعد از اینکه شما از پس تمام شرایط ذکر شده بر اومدید وارد مرحله دوم مذاکره میشید و مشتری راغب میکنید به انجام مذاکره مکاتبه ای.تو این مرحله باید به آرومی به مکالمه تلفنی پایان بدید و راه مذاکره به صورت مکاتبه ای به مشتری پیشنهاد بدید ، اعم از رد و بدل کردن شماره فکس یا و آدرس پست الکترونیکی.

 

شما  تا اینجا مذاکره تلفنی با موفقیت انجام دادید و وارد مرحله بعدی برای شروع یک پروژه تجاری شدید.

.

 

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید